15th Bunkey Lewis Memorial Mini Meet
May 20-21, 2006
Event Results for Finals
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 15.62 14.81 20
2 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 15.55 15.66 17
3 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 16.36 15.94 16
4 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 16.33 16.18 15
5 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 17.68 16.38 14
6 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 16.25 16.47 13
7 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV 17.96 16.65 12
8 Royer, Stephanie M 8 Snow-PV 17.94 16.76 11
9 Giaquinto, Olivia M 8 Fish-PV 18.44 16.81 9
10 Wang, Helena 8 Bwst-PV 17.13 16.94 7
11 Henry, Caroline C 8 PM-PV 17.16 16.97 5.5
11 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 15.91 16.97 5.5
13 Baker, Karynne T 8 Fish-PV 17.11 17.31 4
14 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV 17.56 17.41 3
15 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 17.59 2
16 Taets, Jessica L 8 Machine-PV NT 17.78 1
17 Neal, Dwyer C 8 Machine-PV 18.37 17.82
18 Adams, Emily A 8 Bwst-PV 16.90 17.93
19 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV 20.11 18.00
20 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 18.52 18.57
21 Capizzi, Anna-Sophia T 8 AquaHoyas-PV 21.35 18.63
22 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 19.36 18.68
23 Ihrie, Nicole A 8 Cubu-PV 19.10 18.90
24 Neubig, Theresa M 8 Fish-PV 19.27 19.16
25 Xu, Connie 8 Rmsc-PV 20.30 19.41
26 Walsh, Mallory P 7 Cubu-PV NT 19.80
27 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 21.68 19.84
28 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV 23.63 19.90
29 Boyer, Sophia A 8 Cubu-PV 21.11 19.91
29 Kent, Helen M 8 JFD-PV NT 19.91
31 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV 20.14 20.09
32 Debellas, Brenna V 8 HACC-PV 19.45 20.15
33 Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT 20.41
34 Karayianis, Katie 8 Rmsc-PV 20.79 21.47
35 Hu, Sophia 8 Rmsc-PV 21.29 21.50
36 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV 23.86 22.04
37 Chiquier, Mia A 8 Cubu-PV 21.84 22.59
38 Plotnick, Ariel L 8 Rmsc-PV 23.07 23.50
39 Rao, Andrea 8 Rmsc-PV NT 23.57
40 Tallman, Maggie A 8 JFD-PV 23.42 33.29
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 33.90 34.59 20
2 Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 38.34 34.91 17
3 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 36.85 36.00 16
4 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 38.56 36.90 15
5 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 36.67 37.30 14
6 Pereles, Grace A 8 JFD-PV 38.49 37.46 13
7 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 39.72 37.87 12
8 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV 39.91 38.47 11
9 Epps, Elon H 8 DCPR-PV 43.64 39.16 8
9 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV NT 39.16 8
11 Kim, Jennie S 8 Fish-PV 1:01.79 39.87 6
12 Royer, Stephanie M 8 Snow-PV 39.42 39.94 5
13 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 40.65 4
14 Harris, Anne E 8 Rmsc-PV 44.28 40.66 3
15 Henry, Caroline C 8 PM-PV 42.04 40.87 2
16 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 41.44 41.19 1
17 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 43.12 41.87
18 Baker, Karynne T 8 Fish-PV NT 41.97
19 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV NT 43.84
20 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV 45.27 44.47
21 Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT 45.06
22 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 44.71 45.13
23 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 48.49 45.57
24 Karayianis, Katie 8 Rmsc-PV 48.17 45.65
25 Hu, Sophia 8 Rmsc-PV NT 48.71
26 Laprade, Marina E 8 Rmsc-PV NT 51.76
27 Lee, Hannah 8 Rmsc-PV NT 52.78
28 Plotnick, Ariel L 8 Rmsc-PV 57.48 52.81
29 Ritter, Brie 8 Rmsc-PV NT 56.84
30 Russello, Haley C 8 Snow-PV 1:07.60 1:03.63
31 Northrop, Olivia H 8 Rmsc-PV NT 1:04.34
32 Polyakova, Stacy 8 Rmsc-PV NT 1:05.26
-- Sloan, Nicolette G 8 Cubu-PV NT DQ
-- Skopp-Cardillo, Rachel C 8 Cubu-PV NT DQ
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Plescia, Juliana C 8 HACC-PV 19.74 19.40 20
2 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 19.99 19.59 17
3 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 20.70 19.60 16
4 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 20.25 19.87 15
5 Pereles, Grace A 8 JFD-PV 21.17 20.18 14
6 Kim, Jennie S 8 Fish-PV 28.25 20.21 13
7 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV 20.52 20.43 12
8 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 20.09 20.68 11
9 Henry, Caroline C 8 PM-PV 21.20 21.06 9
10 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV 20.20 21.12 7
11 Banks, Sarah E 8 Machine-PV NT 21.26 6
12 Bush, Lindsey O 8 Bwst-PV 20.50 21.53 5
13 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 21.58 4
14 Royer, Stephanie M 8 Snow-PV 21.43 21.65 3
15 Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT 21.76 2
16 Hu, Sophia 8 Rmsc-PV 24.59 22.59 1
17 Baker, Karynne T 8 Fish-PV NT 23.01
18 Karayianis, Katie 8 Rmsc-PV 23.57 23.09
19 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV 24.01 23.54
20 Skopp-Cardillo, Rachel C 8 Cubu-PV 31.01 23.78
21 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV 25.00 24.22
22 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 24.57 24.43
23 Plotnick, Ariel L 8 Rmsc-PV 27.13 25.60
24 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV 27.90 25.81
25 Carlton, Holly N 8 Snow-PV 24.63 26.21
26 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV 25.86 27.07
27 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 26.42 27.31
28 Laprade, Marina E 8 Rmsc-PV NT 27.71
29 Sloan, Nicolette G 8 Cubu-PV 28.63 28.43
30 Russello, Haley C 8 Snow-PV 29.76 28.76
31 Ritter, Brie 8 Rmsc-PV NT 29.26
32 Lee, Hannah 8 Rmsc-PV NT 30.31
33 Northrop, Olivia H 8 Rmsc-PV NT 31.15
34 Polyakova, Stacy 8 Rmsc-PV NT 31.31
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 45.07 39.75 20
2 Giaquinto, Olivia M 8 Fish-PV 46.01 42.56 17
3 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 43.94 42.94 16
4 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 43.05 43.65 15
5 Kim, Jennie S 8 Fish-PV NT 43.84 14
6 Taets, Jessica L 8 Machine-PV 43.61 44.02 13
7 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 46.37 44.62 12
8 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV 46.28 45.04 11
9 Wang, Helena 8 Bwst-PV 44.53 45.13 9
10 Banks, Sarah E 8 Machine-PV 46.43 46.25 7
11 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 44.05 46.46 6
12 Epps, Elon H 8 DCPR-PV 49.14 47.22 5
13 Neal, Dwyer C 8 Machine-PV 47.15 47.25 4
14 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV 48.22 47.30 3
15 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 47.90 47.72 2
16 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 48.09 1
17 Royer, Stephanie M 8 Snow-PV 48.74 48.41
18 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV 48.73 48.51
19 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 49.00 48.60
20 Henry, Caroline C 8 PM-PV 47.88 49.49
21 Ihrie, Nicole A 8 Cubu-PV 48.68 50.04
22 Capizzi, Anna-Sophia T 8 AquaHoyas-PV 58.18 50.72
23 Chiquier, Mia A 8 Cubu-PV 55.70 50.94
24 Cotto, Nina E 8 Cubu-PV 51.79 51.66
25 Baker, Karynne T 8 Fish-PV NT 51.93
26 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV NT 52.96
27 Boyer, Sophia A 8 Cubu-PV 58.73 53.07
28 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV 54.74 53.78
29 Debellas, Brenna V 8 HACC-PV 53.93 53.79
30 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 55.60 54.88
31 Karayianis, Katie 8 Rmsc-PV NT 55.75
32 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 57.06 56.76
33 Plotnick, Ariel L 8 Rmsc-PV 1:03.91 1:02.00
34 Tallman, Maggie A 8 JFD-PV 1:02.45 1:04.66
-- Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 50.28 DQ
-- Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT DQ
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 23.87 21.72 20
2 Bush, Lindsey O 8 Bwst-PV 22.75 22.94 17
3 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 25.23 23.04 16
4 Carlton, Holly N 8 Snow-PV 24.16 23.07 15
5 Banks, Sarah E 8 Machine-PV 23.34 23.29 14
6 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 25.06 23.34 13
7 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV 28.63 23.46 12
8 Wang, Helena 8 Bwst-PV 24.86 23.69 11
9 Baker, Karynne T 8 Fish-PV NT 23.73 9
10 Henry, Caroline C 8 PM-PV 25.41 23.81 7
11 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV 23.84 23.84 6
12 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV 27.25 23.90 5
13 Debellas, Brenna V 8 HACC-PV 27.22 24.28 4
14 Kim, Jennie S 8 Fish-PV 29.75 24.37 3
15 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 26.83 25.35 1.5
15 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 25.35 1.5
17 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV 27.91 26.04
18 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV 30.69 26.25
19 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV 26.64 26.56
20 Hu, Sophia 8 Rmsc-PV 31.28 27.07
21 Karayianis, Katie 8 Rmsc-PV 28.93 27.54
22 Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT 27.62
23 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 28.73 28.99
24 Sloan, Nicolette G 8 Cubu-PV 33.59 30.63
25 Russello, Haley C 8 Snow-PV 33.37 30.75
26 Lee, Hannah 8 Rmsc-PV NT 30.76
27 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV 34.88 32.07
28 Northrop, Olivia H 8 Rmsc-PV NT 32.50
29 Laprade, Marina E 8 Rmsc-PV NT 33.04
30 Ritter, Brie 8 Rmsc-PV NT 36.68
-- Polyakova, Stacy 8 Rmsc-PV NT DQ
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 47.48 44.79 20
2 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 51.17 49.07 17
3 Adams, Emily A 8 Bwst-PV 47.83 50.07 16
4 Taets, Jessica L 8 Machine-PV 52.97 51.32 15
5 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 58.74 51.87 14
6 Neubig, Theresa M 8 Fish-PV 53.29 51.94 13
7 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV NT 52.25 12
8 Kim, Jennie S 8 Fish-PV NT 52.37 11
9 Banks, Sarah E 8 Machine-PV 52.59 52.54 9
10 Kent, Helen M 8 JFD-PV NT 53.94 7
11 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 53.53 53.96 6
12 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 59.73 56.63 5
13 Xu, Connie 8 Rmsc-PV NT 56.82 4
14 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV 55.07 57.71 3
15 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV 1:00.80 58.07 2
16 Baker, Karynne T 8 Fish-PV 1:03.91 1:00.16 1
17 Epps, Elon H 8 DCPR-PV 58.46 1:01.68
18 Neal, Dwyer C 8 Machine-PV 1:03.06 1:02.72
19 Cotto, Nina E 8 Cubu-PV 1:08.10 1:09.44
20 Ihrie, Nicole A 8 Cubu-PV NT 1:15.35
21 Tallman, Maggie A 8 JFD-PV 1:18.61 1:24.06
-- Ritter, Brie 8 Rmsc-PV NT DQ
-- Wang, Helena 8 Bwst-PV NT DQ
-- Lin, Corinna 8 Rmsc-PV NT DQ
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 17.37 16.76 20
2 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 18.46 17.38 17
3 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 17.67 17.76 16
4 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 19.13 18.50 15
5 Giaquinto, Olivia M 8 Fish-PV 20.72 18.97 14
6 Adams, Emily A 8 Bwst-PV 18.37 19.44 13
7 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV 22.17 19.50 12
8 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 20.14 19.87 11
9 Myers, Mary Kate K 8 Cubu-PV 22.91 19.93 9
10 Braviak, Caroline V 8 Rmsc-PV NT 20.31 7
11 Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 22.28 20.63 6
12 Royer, Stephanie M 8 Snow-PV 21.18 20.82 5
13 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 19.34 20.84 4
14 D'Anna, Maura B 8 Cubu-PV 23.47 20.87 2.5
14 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV 26.70 20.87 2.5
16 Henry, Caroline C 8 PM-PV 23.77 21.40 1
17 Cotto, Nina E 8 Cubu-PV 23.77 21.65
18 Xu, Connie 8 Rmsc-PV 24.11 21.71
19 Boyer, Sophia A 8 Cubu-PV 27.14 22.06
20 Wolff, Veronica R 8 Fish-PV 25.62 22.50
21 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 24.04 22.66
22 Debellas, Brenna V 8 HACC-PV 26.89 23.34
23 Capizzi, Anna-Sophia T 8 AquaHoyas-PV NT 23.54
24 Davidson, Samantha N 8 Rmsc-PV NT 23.85
25 Hu, Sophia 8 Rmsc-PV NT 24.37
26 Cruz, Lilian N 8 Rmsc-PV 27.24 25.65
27 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV 26.07 26.01
28 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 27.96 26.06
29 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV 29.82 28.01
30 Chiquier, Mia A 8 Cubu-PV 31.12 28.51
31 Lipter, Erie 8 Rmsc-PV NT 33.04
32 Plotnick, Ariel L 8 Rmsc-PV NT 38.66
-- Kent, Helen M 8 JFD-PV NT DQ
-- Banks, Sarah E 8 Machine-PV 20.58 DQ
-- Neubig, Theresa M 8 Fish-PV 25.36 DQ
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ockenhouse, Sarah E 8 AquaHoyas-PV 39.99 39.03 20
2 Kirsch, Sydney T 8 Rmsc-PV 39.23 39.37 17
3 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 41.19 41.66 16
4 Plescia, Juliana C 8 HACC-PV 45.31 43.85 15
5 Pereles, Grace A 8 JFD-PV NT 44.44 14
6 Gruber, Anna R 8 Rmsc-PV NT 44.59 13
7 Wang, Helena 8 Bwst-PV NT 45.75 12
8 Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 48.35 46.25 11
9 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 41.84 48.79 9
10 Harris, Anne E 8 Rmsc-PV 48.05 49.16 7
11 Banks, Sarah E 8 Machine-PV 50.09 50.50 6
12 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 52.83 54.01 5
13 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 1:03.05 59.78 4
14 Epps, Elon H 8 DCPR-PV 1:12.00 1:00.44 3
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gu, Elaina 8 Rmsc-PV 1:37.08 1:32.09 20
2 Boyd, Erica L 8 Rmsc-PV 1:39.51 1:32.90 17
3 Ross, Antoinee D 8 DCPR-PV 1:39.06 1:33.15 16
4 Plescia, Juliana C 8 HACC-PV 1:40.43 1:38.07 15
5 Bolger, Victoria A 8 Cubu-PV 1:49.22 1:41.13 14
6 Holland, Elizabeth M 8 Cubu-PV 1:46.65 1:42.84 13
7 Wang, Helena 8 Bwst-PV NT 1:43.22 12
8 Doan, Melanie D 8 Rmsc-PV 1:39.21 1:43.60 11
9 Banks, Sarah E 8 Machine-PV 1:39.38 1:44.54 9
10 Harris, Anne E 8 Rmsc-PV 1:41.27 1:45.22 7
11 Bush, Lindsey O 8 Bwst-PV 1:42.96 1:45.52 6
12 Coggins, Marissa S 8 Bwst-PV NT 1:47.44 5
13 Amaguana, Rosario P 8 Rmsc-PV 1:47.37 1:47.97 4
14 Debellas, Brenna V 8 HACC-PV NT 1:50.50 3
15 Stiller, Kelly N 8 Rmsc-PV NT 1:53.63 2
16 Epps, Elon H 8 DCPR-PV 2:13.44 1:54.26 1
17 Carlton, Holly N 8 Snow-PV 2:01.34 1:56.35
18 Smith, Jessica D 8 Fish-PV 1:58.09 1:56.57
19 Dyson, Mallory M 7 Cubu-PV 2:03.01 1:59.53
20 D'Anna, Alyssa R 7 Cubu-PV 2:16.16 2:06.63
21 Rahill-Marier, Amina 8 Cubu-PV NT 2:17.82
-- Leidy, Katelyn M 7 Bwst-PV 1:56.15 DQ
-- Royer, Stephanie M 8 Snow-PV NT DQ
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rockville Montgomery-PV 'A' 1:02.38 1:05.94 40
1) Boyd, Erica L 8 2) Doan, Melanie D 8
3) Gu, Elaina 8 4) Kirsch, Sydney T 8
2 Blue Waves Swim Team-PV 'A' 1:10.22 1:09.38 34
1) Wang, Helena 8 2) Leidy, Katelyn M 7
3) Coggins, Marissa S 8 4) Adams, Emily A 8
3 Machine Aquatics-PV 'A' 1:19.25 1:12.78 32
1) Banks, Sarah E 8 2) Neal, Dwyer C 8
3) Kellan, Audrey L 6 4) Taets, Jessica L 8
4 Curl-Burke Swim Club-PV 'A' 1:04.87 1:13.68 30
1) D'Anna, Maura B 8 2) Ihrie, Nicole A 8
3) Holland, Elizabeth M 8 4) Bolger, Victoria A 8
5 DC Parks&Recreation-PV 'A' 1:28.38 1:17.87 28
1) Ross, Antoinee D 8 2) Epps, Elon H 8
3) Campbell, Imani C 7 4) James, Hannah M 7
6 Rockville Montgomery-PV 'B' 1:12.34 1:18.41 26
7 Curl-Burke Swim Club-PV 'B' 1:17.25 1:26.81 24
1) D'Anna, Alyssa R 7 2) Cady, Natalie K 7
3) Walsh, Mallory P 7 4) Dyson, Mallory M 7
8 Rockville Montgomery-PV 'C' 1:23.45 1:28.90 22
1) Amaguana, Rosario P 8 2) Hu, Sophia 8
3) Plotnick, Ariel L 8 4) Karayianis, Katie 8
9 Machine Aquatics-PV 'B' NT 1:34.18 18
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rockville Montgomery-PV 'A' 1:11.93 1:18.07 40
1) Doan, Melanie D 8 2) Gibson, Claudia C 7
3) Kirsch, Sydney T 8 4) Boyd, Erica L 8
2 Blue Waves Swim Team-PV 'A' 1:25.13 1:25.90 34
1) Wang, Helena 8 2) Leidy, Katelyn M 7
3) Bush, Lindsey O 8 4) Coggins, Marissa S 8
3 Curl-Burke Swim Club-PV 'A' 1:12.31 1:28.68 32
1) D'Anna, Maura B 8 2) Rahill-Marier, Amina 8
3) Bolger, Victoria A 8 4) Holland, Elizabeth M 8
4 DC Parks&Recreation-PV 'A' 1:40.75 1:35.15 30
1) Hla, Diana A 6 2) Ross, Antoinee D 8
3) Epps, Elon H 8 4) Campbell, Imani C 7
5 Rockville Montgomery-PV 'C' 1:34.56 1:35.51 28
1) Braviak, Caroline V 8 2) Clark, Jojo M 7
3) Tsai, Victoria 7 4) Amaguana, Rosario P 8
6 Curl-Burke Swim Club-PV 'B' 1:25.66 1:43.96 26
1) Dyson, Mallory M 7 2) Myers, Mary Kate K 8
3) LeBlanc, Eleanor G 7 4) Sloan, Nicolette G 8
-- Machine Aquatics-PV 'A' 1:22.46 DQ
1) Saunders, Sarah R 7 2) Lopez, Nicole E 7
3) Banks, Sarah E 8 4) Gent, Grace E 6
-- Rockville Montgomery-PV 'B' 1:23.45 DQ
1) Gu, Elaina 8 2) Davidson, Samantha N 8
3) Gruber, Anna R 8 4) Harris, Anne E 8