Licensed to Potomac Valley Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/28/2018 04:34 PM
          2018 PV AAC Fall Gator Mini Meet - 10/27/2018 to 10/28/2018          
                                    Results                                    
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Declan L           6 MACH-PV                21.99      18.33        
  2 Tolar, Oliver M            6 CSC-PV                    NT      23.93        
  3 Mehdizadeh, Ryan T         5 ASA-PV                    NT      26.52        
  4 Nguyen, Paul D             6 CSC-PV                    NT      27.31        
  5 Burger, Ethan M            6 ASA-PV                    NT      28.48        
  6 Saluja, Ronav R            6 HACC-PV                   NT      28.60        
  7 Patten, Brandon C          5 NCAP-PV                   NT      31.37        
  8 Lee-Truesdell, Nate or N   6 MACH-PV                   NT      32.05        
  9 Nadeem, Hossam T           6 HACC-PV                   NT    1:04.32        
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Declan L           6 MACH-PV                52.89      44.70        
  2 Mehdizadeh, Ryan T         5 ASA-PV                    NT      53.24        
  3 Tolar, Oliver M            6 CSC-PV                    NT    1:03.31        
  4 Nadeem, Hossam T           6 HACC-PV                   NT    1:58.07        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mehdizadeh, Ryan T         5 ASA-PV                    NT      23.24        
  2 Nguyen, Declan L           6 MACH-PV                28.20      24.35        
  3 Nguyen, Paul D             6 CSC-PV                    NT      26.11        
  4 Tolar, Oliver M            6 CSC-PV                    NT      27.66        
  5 Tudorache, Cristian D      6 AAC-PV                 31.88      28.52        
  6 Saluja, Ronav R            6 HACC-PV                   NT      34.60        
  7 Burger, Ethan M            6 ASA-PV                    NT      39.90        
  8 Lee-Truesdell, Nate or N   6 MACH-PV                   NT      42.27        
  9 Nadeem, Hossam T           6 HACC-PV                   NT      48.66        
 -- Patten, Brandon C          5 NCAP-PV                   NT         DQ        
      Re-Submerged
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Declan L           6 MACH-PV                30.94      26.91        
  2 Mehdizadeh, Ryan T         5 ASA-PV                    NT      31.56        
 -- Nadeem, Hossam T           6 HACC-PV                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stone, William M           7 NCAP-PV                21.54      17.26        
  2 Rampulla, Nate N           7 ASA-PV                    NT      18.23        
  3 Ahuja, Riaan R             7 NCAP-PV                   NT      18.42        
  4 Farley, Evan P             7 CSC-PV                 19.79      18.83        
  5 Senior, Stevie V           7 NCAP-PV                   NT      19.35        
  6 George, Timothy N          7 STLH-VA                22.67      19.78        
  7 Mahar, Mike S              7 NCAP-PV                   NT      19.94        
  8 Phillips, Logan J          7 NCAP-PV                23.15      20.03        
  9 Wu, Gabe B                 7 MACH-PV                   NT      20.18        
 10 Daly, Matthew C            7 ASA-PV                 20.19      20.32        
 11 Costello, Billy D          7 MACH-PV                   NT      20.50        
 12 Jetton, Lincoln A          7 NCAP-PV                   NT      20.61        
 12 Byford, WillS M            7 ASA-PV                 21.35      20.61        
 14 DeVito, Jonathan T         7 NCAP-PV                26.59      20.72        
 15 Moten, Karon S             7 NCAP-PV                   NT      20.78        
 16 Fortes, Elijah M           7 FBST-PV                29.35      21.02        
 17 Carrado, Samuel E          7 FBST-PV                26.23      21.25        
 18 Shiao, Logan S             7 NCAP-PV                   NT      21.67        
 19 Grajkowski, Dominic E      7 NCAP-PV                   NT      21.79        
 20 Lam, Andrew J              7 MACH-PV                   NT      22.39        
 21 Thornett, Eli M            7 AAC-PV                 29.32      22.49        
 22 Sheikh, Esah A             7 MACH-PV                   NT      22.68        
 23 Gartzke, Philip A          7 CSC-PV                    NT      23.08        
 24 Devasahayam, Danny S       7 NCAP-PV                   NT      23.11        
 25 Ghimire, Sambridha N       7 NCAP-PV                   NT      23.17        
 26 Crowe, Jenson A            7 NCAP-PV                   NT      23.49        
 27 Chow, Kingsley J           7 MACH-PV                25.52      24.32        
 28 Valle, Max A               7 ASA-PV                 24.42      24.63        
 29 Bear, Connor C             7 HACC-PV                   NT      24.84        
 30 McNeil, Hampton C          7 NCAP-PV                   NT      25.70        
 31 Abdelaziz, Yousef K        7 MACH-PV                   NT      26.65        
 32 Jimenez, Matthew A         7 FBST-PV                   NT      26.67        
 33 Cai, Andrew                7 HACC-PV                   NT      26.69        
 34 Branham, Liam J            7 MACH-PV                   NT      27.05        
 35 Austin, Christian G        7 MACH-PV                   NT      27.13        
 36 Weaver, Lewis G            7 AAC-PV                    NT      27.77        
 37 Chen, Zachary F            7 NCAP-PV                31.40      28.46        
 38 Gallagher, James H         7 FBST-PV                   NT      30.69        
 39 Dobronogov, Roman N        7 AAC-PV                    NT      30.77        
 40 Montano, Matthew B         7 FBST-PV                   NT      31.89        
 41 Kan, Evan Z                7 AAC-PV                 57.34      32.60        
 42 Wang, Liam K               7 NCAP-PV                   NT      32.95        
 43 Abel, Oly T                7 MACH-PV                   NT      51.80        
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stone, William M           7 NCAP-PV                55.73      40.67        
  2 Li, Ryan N                 7 NCAP-PV                   NT      43.11        
  3 Jetton, Lincoln A          7 NCAP-PV                   NT      43.99        
  4 Fortes, Elijah M           7 FBST-PV              1:11.29      44.35        
  5 DeVito, Jonathan T         7 NCAP-PV              1:00.77      45.52        
  6 Wu, Gabe B                 7 MACH-PV                   NT      45.56        
  7 Shiao, Logan S             7 NCAP-PV                   NT      46.04        
  8 Phillips, Logan J          7 NCAP-PV                51.65      46.45        
  9 Kellerman, Ephraim B       7 MACH-PV                   NT      46.55        
 10 Daly, Matthew C            7 ASA-PV                 45.94      49.26        
 11 George, Lincoln D          7 ASA-PV               1:00.70      51.87        
 12 Thornett, Eli M            7 AAC-PV                    NT      52.12        
 13 Byford, WillS M            7 ASA-PV                 50.37      52.47        
 14 Vladimiroff, Daniel        7 MACH-PV                46.79      52.49        
 15 Osten, Eli E               7 MACH-PV                49.86      52.58        
 15 Cherryholmes, Caleb J      7 MACH-PV                   NT      52.58        
 17 Crowe, Jenson A            7 NCAP-PV                   NT      56.33        
 18 Pearson, Johnny V          7 NCAP-PV                   NT      57.65        
 19 Weaver, Lewis G            7 AAC-PV                    NT      57.73        
 20 Cai, Andrew                7 HACC-PV                   NT      58.72        
 21 Ghazal, Zaidan L           7 MACH-PV                52.49    1:01.67        
 22 Chen, Zachary F            7 NCAP-PV              1:16.63    1:02.16        
 23 Wang, Liam K               7 NCAP-PV                   NT    1:08.36        
 24 Chen, Ethan Y              7 HACC-PV                   NT    1:25.08        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stone, William M           7 NCAP-PV                26.44      20.20        
  2 Wu, Gabe B                 7 MACH-PV                   NT      21.80        
  3 Rampulla, Nate N           7 ASA-PV                    NT      21.97        
  4 Farley, Evan P             7 CSC-PV                 25.96      22.30        
  5 Gartzke, Philip A          7 CSC-PV                    NT      22.66        
  6 Ahuja, Riaan R             7 NCAP-PV                   NT      22.91        
  7 Costello, Billy D          7 MACH-PV                   NT      23.36        
  8 Byford, WillS M            7 ASA-PV                    NT      23.39        
  9 George, Timothy N          7 STLH-VA                23.71      23.88        
 10 Moten, Karon S             7 NCAP-PV                   NT      23.95        
 11 Jetton, Lincoln A          7 NCAP-PV                   NT      24.04        
 12 Daly, Matthew C            7 ASA-PV                 24.28      24.22        
 13 Senior, Stevie V           7 NCAP-PV                   NT      24.69        
 14 Chow, Kingsley J           7 MACH-PV                26.73      25.02        
 15 Abel, Oly T                7 MACH-PV                   NT      25.49        
 16 Grajkowski, Dominic E      7 NCAP-PV                   NT      25.79        
 17 Carrado, Samuel E          7 FBST-PV                29.37      25.85        
 17 DeVito, Jonathan T         7 NCAP-PV                31.17      25.85        
 19 Phillips, Logan J          7 NCAP-PV                28.67      25.95        
 20 Thornett, Eli M            7 AAC-PV                 31.60      25.97        
 21 Sheikh, Esah A             7 MACH-PV                   NT      26.04        
 22 Austin, Christian G        7 MACH-PV                   NT      26.51        
 23 Valle, Max A               7 ASA-PV                 28.42      26.65        
 24 Fortes, Elijah M           7 FBST-PV                34.36      26.77        
 25 Lam, Andrew J              7 MACH-PV                   NT      26.90        
 26 Crowe, Jenson A            7 NCAP-PV                   NT      27.49        
 27 Dobronogov, Roman N        7 AAC-PV                    NT      27.52        
 28 Ghimire, Sambridha N       7 NCAP-PV                   NT      27.77        
 29 Shiao, Logan S             7 NCAP-PV                   NT      28.03        
 30 Branham, Liam J            7 MACH-PV                   NT      28.06        
 31 Bear, Connor C             7 HACC-PV                   NT      28.35        
 32 Chen, Zachary F            7 NCAP-PV                30.63      28.76        
 33 Montano, Matthew B         7 FBST-PV                   NT      29.61        
 34 Devasahayam, Danny S       7 NCAP-PV                   NT      29.87        
 35 Weaver, Lewis G            7 AAC-PV                    NT      30.39        
 36 Cai, Andrew                7 HACC-PV                   NT      31.18        
 37 Gallagher, James H         7 FBST-PV                   NT      31.36        
 38 Abdelaziz, Yousef K        7 MACH-PV                   NT      32.26        
 39 Jimenez, Matthew A         7 FBST-PV                   NT      33.57        
 40 McNeil, Hampton C          7 NCAP-PV                   NT      35.67        
 41 Kan, Evan Z                7 AAC-PV               1:03.31      43.11        
 42 Wang, Liam K               7 NCAP-PV                   NT      46.29        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahuja, Riaan R             7 NCAP-PV                   NT      25.95        
  2 DeVito, Jonathan T         7 NCAP-PV                40.10      26.79        
  3 Jetton, Lincoln A          7 NCAP-PV                   NT      26.83        
  4 Li, Ryan N                 7 NCAP-PV                   NT      28.03        
  5 Farley, Evan P             7 CSC-PV                 39.21      28.08        
  6 Shiao, Logan S             7 NCAP-PV                   NT      29.33        
  7 Valle, Max A               7 ASA-PV                    NT      29.95        
  8 Osten, Eli E               7 MACH-PV                32.73      30.85        
  9 George, Timothy N          7 STLH-VA                36.07      34.97        
 10 Cai, Andrew                7 HACC-PV                   NT      35.20        
 11 Clinger, Nicholas G        7 AAC-PV                    NT      36.02        
 12 Thornett, Eli M            7 AAC-PV                    NT      37.83        
 13 Crowe, Jenson A            7 NCAP-PV                   NT      40.17        
 14 Wang, Liam K               7 NCAP-PV                   NT      46.26        
 -- Stone, William M           7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Chen, Zachary F            7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Jimenez, Matthew A         7 FBST-PV                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 -- Fortes, Elijah M           7 FBST-PV                40.26         DQ        
      Arms past hipline
 -- Oskvig, Arik M             7 ASA-PV                    NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Cherryholmes, Caleb J      7 MACH-PV                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Chen, Ethan Y              7 HACC-PV                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Gabe B                 7 MACH-PV                   NT    1:41.29        
  2 Shiao, Logan S             7 NCAP-PV                   NT    1:44.45        
  3 George, Timothy N          7 STLH-VA              2:00.37    1:45.61        
  4 Byford, WillS M            7 ASA-PV                    NT    1:48.80        
  5 Valle, Max A               7 ASA-PV                    NT    1:49.32        
  6 Fortes, Elijah M           7 FBST-PV                   NT    1:51.79        
  7 Tudorache, Cristian D      6 AAC-PV                    NT    2:16.94        
  8 Tolar, Oliver M            6 CSC-PV                    NT    2:17.77        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Senior, Stevie V           7 NCAP-PV                   NT      51.95        
  2 George, Timothy N          7 STLH-VA                54.16      52.03        
  3 Valle, Max A               7 ASA-PV                    NT      52.23        
  4 Vladimiroff, Daniel        7 MACH-PV                53.65      52.30        
  5 Phillips, Logan J          7 NCAP-PV                59.83      53.51        
  6 Ghazal, Zaidan L           7 MACH-PV                58.65      58.49        
  7 Kellerman, Ephraim B       7 MACH-PV                   NT      59.32        
  8 Cherryholmes, Caleb J      7 MACH-PV                   NT    1:01.30        
  9 Montano, Matthew B         7 FBST-PV                   NT    1:01.64        
 10 Pearson, Johnny V          7 NCAP-PV                   NT    1:02.85        
 11 Weaver, Lewis G            7 AAC-PV                    NT    1:04.52        
 12 Tolar, Oliver M            6 CSC-PV                    NT    1:07.05        
 13 Cai, Andrew                7 HACC-PV                   NT    1:11.82        
 14 Oskvig, Arik M             7 ASA-PV                    NT    1:21.04        
 -- Chen, Ethan Y              7 HACC-PV                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Wu, Gabe B                 7 MACH-PV                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rampulla, Nate N           7 ASA-PV                    NT      55.39        
  2 Jetton, Lincoln A          7 NCAP-PV                   NT      55.94        
  3 DeVito, Jonathan T         7 NCAP-PV              1:19.28      57.82        
  4 Lam, Andrew J              7 MACH-PV                   NT      59.43        
  5 Costello, Billy D          7 MACH-PV                   NT    1:00.21        
  6 Mahar, Mike S              7 NCAP-PV                   NT    1:01.08        
  7 Nguyen, Declan L           6 MACH-PV              1:05.98    1:01.17        
  8 Devasahayam, Danny S       7 NCAP-PV                   NT    1:03.61        
  9 Ghimire, Sambridha N       7 NCAP-PV                   NT    1:12.12        
 10 Phillips, Logan J          7 NCAP-PV                   NT    1:19.55        
 11 Crowe, Jenson A            7 NCAP-PV                   NT    1:21.41        
 -- Wang, Liam K               7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Stone, William M           7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Burger, Ethan M            6 ASA-PV                    NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Chen, Zachary F            7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahuja, Riaan R             7 NCAP-PV                   NT      19.58        
  2 Farley, Evan P             7 CSC-PV                 22.74      20.65        
  3 Stone, William M           7 NCAP-PV                   NT      20.69        
  4 Jetton, Lincoln A          7 NCAP-PV                   NT      23.11        
  5 Shiao, Logan S             7 NCAP-PV                   NT      23.65        
  6 Daly, Matthew C            7 ASA-PV                 27.10      23.96        
  7 Vladimiroff, Daniel        7 MACH-PV                24.01      24.17        
  8 Li, Ryan N                 7 NCAP-PV                   NT      24.33        
  9 Phillips, Logan J          7 NCAP-PV                   NT      24.79        
 10 Byford, WillS M            7 ASA-PV                    NT      27.46        
 11 Fortes, Elijah M           7 FBST-PV                36.75      27.83        
 12 George, Timothy N          7 STLH-VA                   NT      28.03        
 13 Abel, Oly T                7 MACH-PV                   NT      28.15        
 14 Osten, Eli E               7 MACH-PV                   NT      28.35        
 15 Thornett, Eli M            7 AAC-PV                 40.73      28.99        
 16 George, Lincoln D          7 ASA-PV                 29.94      29.63        
 17 DeVito, Jonathan T         7 NCAP-PV                39.70      29.99        
 18 Valle, Max A               7 ASA-PV                    NT      34.08        
 -- Wang, Liam K               7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Chen, Zachary F            7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Crowe, Jenson A            7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Clinger, Nicholas G        7 AAC-PV                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ghazal, Zaidan L           7 MACH-PV                29.07         DQ        
      Alternating Kick
 -- Oskvig, Arik M             7 ASA-PV                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Wu, Gabe B                 7 MACH-PV                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Senior, Stevie V           7 NCAP-PV                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahuja, Riaan R             7 NCAP-PV                   NT      44.64        
  2 Farley, Evan P             7 CSC-PV                 58.07      46.42        
  3 Daly, Matthew C            7 ASA-PV                    NT    1:00.78        
  4 Tudorache, Cristian D      6 AAC-PV                    NT    1:13.28        
 
Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahuja, Riaan R             7 NCAP-PV                   NT    1:40.86        
  2 Farley, Evan P             7 CSC-PV                    NT    1:47.42        
  3 Nguyen, Declan L           6 MACH-PV                   NT    2:03.10        
  4 Daly, Matthew C            7 ASA-PV                    NT    2:07.06        
 -- Byford, WillS M            7 ASA-PV                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Tolar, Oliver M            6 CSC-PV                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- George, Lincoln D          7 ASA-PV               2:26.66         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 7 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 All Star Aquatics-PV  'A'                         3:15.78    3:09.23        
     1) Rampulla, Nate N 7              2) Daly, Matthew C 7              
     3) Byford, WillS M 7               4) Valle, Max A 7                 
  2 Fort Belvoir Swim Team-PV  'A'                    3:08.99    4:10.89        
     1) Fortes, Elijah M 7              2) Montano, Matthew B 7           
     3) Gallagher, James H 7            4) Carrado, Samuel E 7            
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sturgill, Josiah W         8 MACH-PV                16.87      14.93        
  2 Alms, John W               8 FISH-PV                18.83      15.94        
  3 Reilly, Dylan B            8 NCAP-PV                17.23      15.97        
  4 Frantz, Cayden A           8 MACH-PV                17.03      16.62        
  5 Golczyk, Till A            8 FISH-PV                18.56      16.78        
  6 Rayson, Devin K            8 HACC-PV                18.47      16.96        
  7 Pound, Max J               8 FISH-PV                17.74      16.98        
  8 Bracciale, Leonardo G      8 Unattached                NT      17.01        
  9 Strickland, Owen M         8 NCAP-PV                   NT      17.11        
 10 O'Toole, Aidan M           8 MACH-PV                30.51      17.44        
 11 Oremland, Bobby D          8 CSC-PV                    NT      17.52        
 12 Steis, Austin B            8 HACC-PV                18.54      17.76        
 13 Choi, Anthony J            8 Unattached             19.06      17.88        
 14 Blot, Robert T             8 NCAP-PV                19.15      18.01        
 14 Majeed-Hall, Jasper J      8 CSC-PV                 21.20      18.01        
 16 Fiore, Leyton B            8 NCAP-PV                18.30      18.09        
 17 Stoian, Teddy J            8 ASA-PV                    NT      18.11        
 18 Naum, Nicholas G           8 NCAP-PV                   NT      18.31        
 19 Charters, David H          8 MACH-PV                19.18      18.35        
 20 Wentland, Phoenix K        8 NCAP-PV                   NT      18.53        
 21 Papadopoulos, Frederick    8 CSC-PV                 18.81      18.70        
 22 Qin, Zachary Z             8 NCAP-PV                   NT      19.02        
 23 Kotowicz, Jasper N         8 NCAP-PV                   NT      19.04        
 24 Black, Lukas B             8 AAC-PV                    NT      19.14        
 25 Layerenza, Bruno D         8 NCAP-PV                   NT      19.21        
 26 Kan, Jordan P              8 AAC-PV                 25.44      19.23        
 27 Pierce, Matthew J          8 HACC-PV                   NT      19.53        
 28 Glaser, Zachary R          8 HACC-PV                   NT      19.58        
 29 Park, Jacob                8 ASA-PV                 19.12      19.60        
 30 Siems, Dylan C             8 FISH-PV                21.64      19.83        
 31 Malini, Victor N           8 AAC-PV                    NT      19.85        
 32 Liu, Kaichen               8 HACC-PV                28.91      19.90        
 33 Kasemsuwannakaeth, Peyto   8 MACH-PV                   NT      19.93        
 34 Robinson Jr, Patrick D     8 NCAP-PV                   NT      19.97        
 35 Siegrist, Logan G          8 MACH-PV                   NT      20.08        
 36 Patel, Marcus E            8 NCAP-PV                20.68      20.11        
 37 Kim, Carson P              8 NCAP-PV                21.31      20.14        
 38 Kim, Brandon Y             8 FISH-PV                32.39      20.50        
 39 Harden, Blake R            8 NCAP-PV                23.71      21.54        
 40 Halwani, Luc O             8 ASA-PV                    NT      22.90        
 41 Gimenez, Elijah H          8 AAC-PV                 23.01      23.21        
 42 Douglas, Charlie H         8 NCAP-PV                   NT      23.25        
 43 Widjaja, Matthew B         8 NCAP-PV                24.92      23.29        
 44 Blot, Timothy E            8 NCAP-PV                24.12      23.30        
 45 Kaczor, Damian N           8 AAC-PV                    NT      23.36        
 45 Stickles, Jack R           8 Unattached             22.95      23.36        
 47 Xu, Timothy                8 HACC-PV                   NT      23.53        
 48 Khurana, Neil              8 NCAP-PV                26.28      24.65        
 49 Bokhari, Alex A            8 AAC-PV                    NT      24.82        
 50 Williams, Finn M           8 MACH-PV                   NT      24.95        
 51 Huang, Steven L            8 NCAP-PV                   NT      25.80        
 52 LU, Iven H                 8 NCAP-PV                   NT      27.04        
 53 Husain, Muhammad Z         8 STLH-VA                   NT      28.16        
 54 Ritzke, Reid B             8 AAC-PV                    NT      28.21        
 55 French, Andrew M           8 HACC-PV                   NT      29.16        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sturgill, Josiah W         8 MACH-PV                40.25      33.90        
  2 Bravery, Jackson H         8 CSC-PV                 39.65      35.64        
  3 Minear, Connor M           8 AAC-PV                 35.12      35.80        
  4 Heilman, Owen M            8 ASA-PV                 37.22      36.14        
  5 Reilly, Dylan B            8 NCAP-PV                49.25      36.84        
  6 Oremland, Bobby D          8