13th Bunkey Lewis Memorial Mini Meet
May 15-16, 2004
Event Results for Finals
Event 19 Girls 9 Year Olds 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 ROCKVILLE-MONTGOMERY S.C.-PV 'A' 2:09.18 2:13.00 40
2 ROCKVILLE-MONTGOMERY S.C.-PV 'B' 2:15.67 2:22.81 34
3 CURL-BURKE SWIM CLUB-PV 'A' 2:19.99 2:25.65 32
4 CURL-BURKE SWIM CLUB-PV 'B' 2:31.99 2:32.84 30
5 JOE FLAHERTY'S DOLPHINS-PV 'A' NT 2:34.21 28
6 ROCKVILLE-MONTGOMERY S.C.-PV 'C' 2:21.23 2:35.59 26
7 YORK SWIM CLUB-PV 'A' 2:35.67 2:41.70 24
8 THE FISH-PV 'A' 2:44.56 2:46.28 22
-- MACHINE AQUATICS-PV 'A' 2:44.34 DQ
-- POTOMAC MARLINS-PV 'A' 2:37.08 NS
Event 21 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 CURL-BURKE SWIM CLUB-PV 'A' 1:15.88 1:08.33 40
2 ROCKVILLE-MONTGOMERY S.C.-PV 'A' 1:02.97 1:08.72 34
3 MACHINE AQUATICS-PV 'A' 1:08.25 1:11.51 32
4 POTOMAC MARLINS-PV 'A' 1:07.23 1:14.12 30
5 ROCKVILLE-MONTGOMERY S.C.-PV 'B' 1:07.89 1:16.21 28
6 THE FISH-PV 'A' 1:12.42 1:17.38 26
7 YORK SWIM CLUB-PV 'A' 1:11.40 1:17.56 24
8 HERNDON AQUATIC CLUB-PV 'A' 1:22.45 1:20.43 22
9 ROCKVILLE-MONTGOMERY S.C.-PV 'C' 1:12.34 1:21.34 18
10 CURL-BURKE SWIM CLUB-PV 'B' 1:21.44 1:21.90 14
-- YORK SWIM CLUB-PV 'B' 1:21.74 NS
Event 23 Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Levy, Yaly 9 RMSC-PV 31.04 31.09 20
2 Ares, Natalya M 9 RMSC-PV 31.59 32.03 17
3 Wei, Laurie 9 RMSC-PV 36.26 33.22 16
4 Swarts, Rachel M 9 CUBU-PV 33.47 33.59 15
5 Hixenbaugh, Faye P 9 RMSC-PV 33.05 33.76 14
6 Kincaid, Stephanie 9 RMSC-PV 36.18 34.03 13
7 Cason, Molly P 9 RMSC-PV 34.56 35.39 12
8 Nester, Jane K 9 FGAC-PV 35.17 35.40 11
9 Severin, Mary A 9 HACC-PV 35.63 36.00 9
10 Sarman, Ann C 9 CUBU-PV 35.95 36.06 7
11 Sheapp, Kaitlyn F 9 FGAC-PV NT 36.27 6
12 Schwartz, Laura F 9 PM-PV 38.50 36.29 5
13 Chamberlain, Megha 9 RMSC-PV 41.91 36.40 4
14 Sheapp, Kylie N 9 FGAC-PV NT 36.53 2.5
14 Jordan, Kelly A 9 JFD-PV 37.88 36.53 2.5
16 Grecco, Allison M 9 SEA DEVILS-PV 39.63 36.59 1
17 Grisham, Jewel M 9 JFD-PV 37.76 36.70
18 Bennett, Katie B 9 YORK-PV 36.47 36.75
19 Walden, Sarah V 9 MACHINE-PV 36.84 37.06
20 Arai, Jennifer L 9 RMSC-PV 39.60 37.36
21 Murray, Mary Clair 9 RMSC-PV 40.22 37.59
21 Degner-Lopez, Jenn 9 CUBU-PV 36.87 37.59
23 Tjonneland, Ida M 9 RMSC-PV 36.33 37.84
23 Callahan, Bridget 9 RMSC-PV 38.23 37.84
25 Rhodes, Jackie J 9 CUBU-PV 36.27 37.93
26 Nassetta, Mason E 9 CUBU-PV 38.10 37.94
27 Meyer, Charlotte R 9 RMSC-PV 36.13 38.00
28 Jefferies, Courtne 9 RMSC-PV NT 38.03
29 Larkworthy, Sarah 9 FISH-PV 40.29 38.06
30 Ruttenberg, Caroli 9 SEA DEVILS-PV 41.47 38.09
30 Vizek, Holly M 9 CUBU-PV 40.19 38.09
32 Springer, Jessica 9 RMSC-PV 40.01 38.32
33 Earenfight, Emily 9 RMSC-PV 37.32 38.65
34 Dillinger, Natalie 9 PM-PV 42.44 38.89
35 Helt, Olya M 9 JFD-PV 39.56 38.93
36 Gallisa, Lauren M 9 FISH-PV NT 39.09
37 Zegarra-Schmidt, N 9 RMSC-PV 47.04 39.33
38 Lathrop, Emily M 9 RMSC-PV 40.58 39.40
39 Humphrey, Allison 9 YORK-PV 37.27 39.66
40 Gleason, Colleen M 9 YORK-PV 41.53 39.74
41 Warren, Kelsey E 9 JFD-PV 43.84 39.76
42 Anderson, Victoria 9 MACHINE-PV 37.67 39.81
43 Carlton, Kayla A 9 SEA DEVILS-PV 41.62 39.93
44 Nelson, Avery E 9 RMSC-PV 38.67 39.98
45 Honnold, Amanda M 9 CUBU-PV 38.43 40.03
46 Wirtz, Kathryn R 9 YORK-PV 43.01 40.18
47 King, Kylie M 9 PM-PV 41.81 40.62
48 Pietrantonio, Sofi 9 FISH-PV 40.39 40.65
49 Sullivan, Margret 9 RMSC-PV 42.28 40.93
50 Stallings, Samanth 9 CUBU-PV 39.78 41.53
51 Brendsel, Natalie 9 CUBU-PV 47.35 41.71
52 Voyack, Meghan A 9 FISH-PV 40.41 41.79
53 Bates, Hannah 9 CUBU-PV 40.96 42.40
54 Sturm, Micaela L 9 CUBU-PV 41.37 42.71
55 McDonough, Megan M 9 RMSC-PV 46.51 43.13
56 Kelly, Emily L 9 FISH-PV 43.81 43.53
57 Hicks, Amanda C 9 CUBU-PV 42.97 43.78
58 Garcia-McConnell, 9 RMSC-PV 44.83 44.50
59 Anderson, Mary R 9 AQUAHOYAS-PV 48.47 44.87
60 Pontius, Darby R 9 SEA DEVILS-PV 42.86 46.02
61 Allegra, Marissa A 9 RMSC-PV 44.05 46.40
62 Plotnick, Dani M 9 RMSC-PV 46.96 46.56
63 Capp, Kimberlee L 9 FISH-PV 43.09 46.64
64 Burger, Alexandra 9 CUBU-PV 41.17 47.05
65 Vayer, Torey R 9 JFD-PV NT 47.28
66 Kirk, Hannah 9 HACC-PV 52.15 48.43
67 Plummer, Brogan H 9 CUBU-PV 49.70 48.53
68 Kousen, Amanda T 9 MACHINE-PV 46.94 49.46
69 Tavassoli, Alexa 9 HACC-PV 1:02.61 53.06
-- Ferris, Brenna M 9 PM-PV 34.33 NS
-- Hamilton, Moira K 9 AQUAHOYAS-PV 44.11 NS
-- Semple, Sarah E 9 JFD-PV 39.22 NS
-- Saraf, Sonica 9 FISH-PV 57.00 NS
-- Loversky, Zoe S 9 RMSC-PV 33.53 NS
-- Palmer, Kelly M 9 CUBU-PV 40.52 NS
-- Sennett, Emily E 9 CUBU-PV 38.89 NS
-- Shebat, Melissa J 9 CUBU-PV 37.81 NS
-- Peyton, Frances C 9 CUBU-PV 39.90 NS
Event 25 Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HU, Janet Y 8 CUBU-PV 15.26 14.46 20
2 Gould, Audrey K 8 CUBU-PV 15.19 15.06 17
3 Kellan, Laura F 8 MACHINE-PV 16.09 15.56 16
4 Kellan, Melissa M 8 MACHINE-PV 17.08 15.94 15
5 Klatzkin, Allie P 8 RMSC-PV 16.12 16.11 14
6 Chouikha, Tatyana 8 RMSC-PV 16.71 16.25 13
7 Hemmer, Zoe K 8 YORK-PV 16.08 16.43 12
8 Clark, Caroline R 8 RMSC-PV 16.50 16.53 11
9 Bergen, Sarah J 8 PM-PV 16.90 16.62 9
10 Layne, Amy E 8 YORK-PV 16.51 17.04 7
11 Ferguson, Matty L 8 PM-PV 16.28 17.10 6
12 Popera, Alexandra 8 RMSC-PV 18.94 17.44 5
13 Neubig, Katie M 8 FISH-PV 18.22 17.82 4
14 Schwartz, Lauren R 8 CUBU-PV 17.76 17.89 3
15 Murphy, Ryan E 8 HACC-PV 18.85 17.91 2
16 Callahan, Erin S 8 FISH-PV 19.72 17.96 1
17 Parry, Rochelle M 8 RMSC-PV 19.38 18.00
18 Patalita, Mary M 8 PM-PV 18.38 18.15
19 Welch, Jeanette M 8 RMSC-PV 19.22 18.17
20 Noll, Abigail R 8 RMSC-PV 18.64 18.18
20 Graham, Brooke A 8 SEA DEVILS-PV 20.37 18.18
22 Pedersen, Amanda K 8 CUBU-PV 19.59 18.25
23 Padglotis, Aspasia 8 SEA DEVILS-PV 18.18 18.33
24 Marsan, Julia F 8 FISH-PV 18.30 18.40
25 Smith, Anna 8 MACHINE-PV 19.08 18.56
26 Hardman, Lily V 8 FISH-PV 17.20 18.66
27 Blockowicz, Anna M 8 RMSC-PV 20.05 18.71
28 Gouterman, Hope 8 RMSC-PV 18.65 18.73
29 Cernoch, Chrissy A 8 RMSC-PV 17.52 18.90
30 Kresloff, Sara Ros 8 RMSC-PV 19.15 19.15
31 Miller, Kristen I 8 CUBU-PV 20.10 19.23
32 Wong, Bethany 8 RMSC-PV 21.80 19.50
33 Humphrey, Megan F 8 YORK-PV 19.90 19.71
33 Jacome, Natasha M 8 RMSC-PV 18.45 19.71
35 Leviton, Hailey L 8 FISH-PV 20.63 19.81
36 Scott, Kristen L 7 RMSC-PV NT 19.85
37 Orleans, Leigh A 8 CUBU-PV 20.93 19.93
38 Freeman, Amy 8 HACC-PV 20.27 20.00
38 Bishop, Mary B 8 CUBU-PV 20.49 20.00
40 Welch, Jennifer M 8 RMSC-PV 21.27 20.03
41 Gokhale, Sanyukta 8 RMSC-PV 21.42 20.37
42 Van Aartrijk, Lexy 8 CUBU-PV 20.75 20.50
43 Cimino, Hazel M 8 FISH-PV 23.64 21.40
44 Newman, Willow B 8 RMSC-PV 19.08 21.53
45 Liu, Evi W 8 RMSC-PV NT 22.27
46 Osgood, Kelli E 8 CUBU-PV 21.50 22.34
47 Levy, Jessica C 8 CUBU-PV 23.32 23.97
-- Carro, Annie M 8 FISH-PV NT NS
-- Goel, Dikssha 8 FISH-PV NT NS
-- Neuberger, Madelin 8 SEA DEVILS-PV 21.34 NS
-- White, Danielle E 8 AQUAHOYAS-PV 20.88 NS
-- Peress, Marli L 8 MACHINE-PV 16.00 NS
-- Kolb, Taylor A 8 CUBU-PV 20.63 NS
-- Hall, Victoria S 8 YORK-PV 21.09 NS
-- Kim, Julie 8 FISH-PV NT NS
-- Ross, Kelsey M 8 YORK-PV 20.29 NS
-- Clifford, Juliana 8 YORK-PV 24.73 NS
Event 27 Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Burnett, Michelle 7 PM-PV 16.19 16.10 20
2 Guiton, Tessa C 7 RMSC-PV 16.90 16.15 17
3 Kannan, Sarah H 7 RMSC-PV 16.96 16.41 16
4 Murphy, Carolyn M 7 PM-PV 17.86 17.68 15
5 Taggart, Delaney K 7 SEA DEVILS-PV 18.70 17.88 14
6 Ashley, Sarah K 7 SEA DEVILS-PV 19.42 18.31 13
7 Kirsch, Sydney T 6 RMSC-PV 19.78 18.56 12
8 Sun, Scarlett 7 RMSC-PV 23.81 18.68 11
9 Rusby-Wood, Kayla 7 YORK-PV 18.91 18.84 8
9 Ortega, Melissa 6 RMSC-PV 19.53 18.84 8
11 Kasner, Stephanie 7 JFD-PV 20.65 19.15 6
12 Mattingly, Molly M 7 SEA DEVILS-PV 19.23 19.18 5
13 Dost, Lauren E 6 CUBU-PV 19.61 19.28 4
14 Chouikha, Jamira S 6 RMSC-PV 19.89 19.31 3
15 Exum, Aliyah I 7 DCPR-PV 17.99 19.37 2
16 Kenis, Samantha 7 HACC-PV 21.86 19.47 1
17 Giaquinto, Olivia 6 FISH-PV 19.11 19.53
18 Shifflett, Kimberl 7 MACHINE-PV 21.05 19.71
19 Scott, Kristen L 7 RMSC-PV 20.17 20.09
20 Nassetta, Kirby M 7 CUBU-PV 21.03 20.12
21 Ferris, Brenna R 7 JFD-PV 23.35 20.18
22 Masri, Tala 6 RMSC-PV 20.06 20.34
23 Branham, Alexandra 7 YORK-PV 21.04 20.53
23 Dworkin, Madeleine 7 AQUAHOYAS-PV 23.42 20.53
23 Ginieczki, Karly 7 HACC-PV 21.47 20.53
26 Meyer, Gwyneth R 7 RMSC-PV 24.41 20.81
27 VU, Catherine M 7 SEA DEVILS-PV 25.00 20.90
28 Ledecky, Katie G 7 CUBU-PV 22.02 21.12
29 Swarts, Catherine 7 CUBU-PV 22.20 21.15
30 Schwartz, Julia A 7 PM-PV 23.23 21.40
30 Sturm, Shelby N 7 CUBU-PV 25.09 21.40
32 Wells, Allison P 6 CUBU-PV 22.05 21.68
33 Dillon, Maggie M 7 AQUAHOYAS-PV 26.37 22.56
34 Koo, Minji 7 FISH-PV 20.90 22.82
35 Gibson, Claudia C 5 RMSC-PV NT 22.93
36 VU, Cynthia M 7 SEA DEVILS-PV 25.35 23.31
37 Norringer, Jessica 6 SEA DEVILS-PV NT 23.53
38 Cantrick, Courtney 7 CUBU-PV 23.79 24.59
39 Sullivan, Laura F 7 MACHINE-PV 24.59 24.84
40 Nelson, Perri F 6 RMSC-PV 27.99 24.96
41 Epps, Elon H 6 DCPR-PV 29.38 25.50
42 Li, Jenny 6 CUBU-PV NT 25.98
43 Thiede, Megan C 6 SEA DEVILS-PV 29.41 26.06
44 Au, Katherine Z 7 FISH-PV 29.24 26.35
45 Kulikowski, Tess E 6 CUBU-PV 37.69 26.59
46 Tolbert, Sabrina 6 HACC-PV 27.61 26.96
47 Cullather, Erin E 7 FISH-PV 26.75 27.93
48 Spak, Katie A 7 RMSC-PV NT 27.99
49 Carlton, Holly N 6 SEA DEVILS-PV 32.20 28.56
50 Tam, Stephanie K 7 RMSC-PV NT 29.93
51 Neubig, Theresa M 6 FISH-PV 28.89 30.18
52 Silverberg, Molly 7 AQUAHOYAS-PV NT 30.84
53 Venetianer, Anna V 7 FISH-PV 27.70 31.15
-- Garcia-Prado, Laur 7 RMSC-PV NT NS
-- Kim, Jennie S 6 FISH-PV NT NS
-- Fox, Mallory R 7 RMSC-PV 21.70 NS
-- Higginbotham, Kath 7 CUBU-PV 21.53 NS
-- Ross, Antoinee D 6 DCPR-PV 24.82 NS
-- Bennett, Sophie M 6 YORK-PV 26.93 NS
-- Lopaczynski, Adria 7 RMSC-PV 23.14 NS
Event 29 Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Levy, Yaly 9 RMSC-PV 38.14 38.99 20
2 Swarts, Rachel M 9 CUBU-PV 41.33 39.19 17
3 Meyer, Charlotte R 9 RMSC-PV 44.16 40.81 16
4 Sarman, Ann C 9 CUBU-PV 41.46 41.96 15
5 Walden, Sarah V 9 MACHINE-PV 43.36 42.06 14
6 Tjonneland, Ida M 9 RMSC-PV 41.78 42.31 13
7 Nester, Jane K 9 FGAC-PV 41.52 42.56 12
8 Cantrick, Stephani 9 CUBU-PV 42.17 42.81 11
9 Bennett, Katie B 9 YORK-PV 40.96 43.09 9
10 Cason, Molly P 9 RMSC-PV 41.68 43.27 7
11 Arai, Jennifer L 9 RMSC-PV 45.11 43.71 6
12 Grecco, Allison M 9 SEA DEVILS-PV 45.92 43.84 5
13 Nelson, Avery E 9 RMSC-PV 44.59 43.93 4
14 Vizek, Holly M 9 CUBU-PV 45.62 44.03 3
15 Chamberlain, Megha 9 RMSC-PV 54.61 44.25 2
16 Sheapp, Kaitlyn F 9 FGAC-PV NT 44.31 1
17 Bolger, Madelyn L 9 CUBU-PV NT 44.77
18 Severin, Mary A 9 HACC-PV 42.80 45.11
19 Humphrey, Allison 9 YORK-PV 44.44 45.31
20 Nassetta, Mason E 9 CUBU-PV NT 45.43
21 Gent, Anne E 9 MACHINE-PV 51.29 45.66
22 Warren, Kelsey E 9 JFD-PV 48.97 45.75
23 Jordan, Kelly A 9 JFD-PV 46.42 46.18
24 Larkworthy, Sarah 9 FISH-PV 45.97 46.40
25 Burger, Alexandra 9 CUBU-PV 45.32 46.91
26 Gallisa, Lauren M 9 FISH-PV 48.69 47.40
27 Plummer, Brogan H 9 CUBU-PV NT 47.75
28 Anderson, Victoria 9 MACHINE-PV 49.84 47.81
29 Capp, Kimberlee L 9 FISH-PV 44.86 49.15
30 Kelly, Emily L 9 FISH-PV 49.84 49.38
31 Carlton, Kayla A 9 SEA DEVILS-PV 50.30 49.53
32 Anderson, Mary R 9 AQUAHOYAS-PV 55.39 50.25
33 Voyack, Meghan A 9 FISH-PV 47.96 50.41
34 Hicks, Amanda C 9 CUBU-PV 52.11 50.43
34 Pontius, Darby R 9 SEA DEVILS-PV 51.64 50.43
36 Plotnick, Dani M 9 RMSC-PV 50.85 51.21
37 King, Kylie M 9 PM-PV 49.06 52.22
38 Bates, Hannah 9 CUBU-PV 49.64 52.40
39 Garcia-McConnell, 9 RMSC-PV 54.47 53.15
40 Sullivan, Margret 9 RMSC-PV 50.06 53.71
41 Gleason, Colleen M 9 YORK-PV 50.96 54.28
42 Allegra, Marissa A 9 RMSC-PV NT 54.46
43 Sturm, Micaela L 9 CUBU-PV 53.77 54.94
44 Vayer, Torey R 9 JFD-PV 57.17 55.13
45 McDonough, Megan M 9 RMSC-PV NT 56.36
46 Kirk, Hannah 9 HACC-PV 54.98 57.18
47 Tavassoli, Alexa 9 HACC-PV 1:03.73 1:00.16
-- Zegarra-Schmidt, N 9 RMSC-PV NT DQ
-- Springer, Jessica 9 RMSC-PV NT DQ
-- Lathrop, Emily M 9 RMSC-PV 47.08 DQ
-- Kincaid, Stephanie 9 RMSC-PV 41.40 DQ
-- Sennett, Emily E 9 CUBU-PV 43.24 NS
-- Mejia, Meghan R 9 AAC-PV 44.34 NS
-- Peyton, Frances C 9 CUBU-PV 51.71 NS
-- Semple, Sarah E 9 JFD-PV 51.93 NS
-- Saraf, Sonica 9 FISH-PV 51.34 NS
-- Hamilton, Moira K 9 AQUAHOYAS-PV 52.77 NS
Event 31 Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 HU, Janet Y 8 CUBU-PV 36.73 37.20 20
2 Talwar, Ali K 8 CUBU-PV 39.69 38.41 17
3 Gould, Audrey K 8 CUBU-PV 38.82 39.31 16
4 Kellan, Laura F 8 MACHINE-PV 41.72 40.71 15
5 Hemmer, Zoe K 8 YORK-PV 46.00 42.15 14
6 Vincent, Taylor M 8 OCCS-PV 43.93 42.25 13
7 Kellan, Melissa M 8 MACHINE-PV 43.31 42.49 12
8 Gouterman, Hope 8 RMSC-PV 49.22 46.39 11
9 Marsan, Julia F 8 FISH-PV 49.81 46.65 9
10 Chouikha, Tatyana 8 RMSC-PV 54.34 46.74 7
11 Cernoch, Chrissy A 8 RMSC-PV 48.49 47.17 6
12 Klatzkin, Allie P 8 RMSC-PV NT 47.21 5
13 Hardman, Lily V 8 FISH-PV 45.85 47.68 4
14 Jacome, Natasha M 8 RMSC-PV 50.27 47.81 3
15 Callahan, Erin S 8 FISH-PV 47.45 47.90 2
16 Padglotis, Aspasia 8 SEA DEVILS-PV 48.16 48.14 1
17 Murphy, Ryan E 8 HACC-PV 43.97 48.53
17 Longosz, Elizabeth 8 FISH-PV NT 48.53
19 Leviton, Hailey L 8 FISH-PV 49.78 48.58
20 Stonerock, Margare 8 MACHINE-PV 51.18 49.31
21 Welch, Jeanette M 8 RMSC-PV NT 49.78
22 Neubig, Katie M 8 FISH-PV NT 50.03
23 Smith, Anna 8 MACHINE-PV 55.87 50.15
24 Humphrey, Megan F 8 YORK-PV 49.04 50.28
25 Orleans, Leigh A 8 CUBU-PV 55.58 50.43
26 Blockowicz, Anna M 8 RMSC-PV 53.23 50.65
27 Pedersen, Amanda K 8 CUBU-PV NT 51.24
28 Symmes, Priscilla 8 YORK-PV 51.07 51.78
29 Gokhale, Sanyukta 8 RMSC-PV 48.85 52.56
30 Kresloff, Sara Ros 8 RMSC-PV 59.21 53.28
31 Wong, Bethany 8 RMSC-PV 52.02 53.87
32 Miller, Kristen I 8 CUBU-PV 54.95 55.00
33 Welch, Jennifer M 8 RMSC-PV 54.05 55.31
34 Van Aartrijk, Lexy 8 CUBU-PV NT 58.63
35 Cimino, Hazel M 8 FISH-PV NT 1:02.95
36 Liu, Evi W 8 RMSC-PV NT 1:07.71
-- Osgood, Kelli E 8 CUBU-PV NT DQ
-- Kolb, Taylor A 8 CUBU-PV NT NS
-- Kim, Julie 8 FISH-PV NT NS
-- Hall, Victoria S 8 YORK-PV 1:05.56 NS
-- White, Danielle E 8 AQUAHOYAS-PV 56.66 NS
-- Carro, Annie M 8 FISH-PV NT NS
-- Amer, Yasmeen M 8 CUBU-PV NT NS
-- Goel, Dikssha 8 FISH-PV NT NS
Event 33 Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Guiton, Tessa C 7 RMSC-PV 44.53 43.15 20
2 Bejean, Alexandra 7 RMSC-PV NT 49.34 17
3 Kirsch, Sydney T 6 RMSC-PV 54.89 49.59 16
4 Sun, Scarlett 7 RMSC-PV 51.89 50.04 15
5 Masri, Tala 6 RMSC-PV NT 50.82 14
6 Giaquinto, Olivia 6 FISH-PV NT 51.06 13
7 Burnett, Michelle 7 PM-PV NT 51.25 12
8 Koo, Minji 7 FISH-PV 54.09 51.57 11
9 Shifflett, Kimberl 7 MACHINE-PV 53.70 52.38 9
10 Scott, Kristen L 7 RMSC-PV 1:00.15 53.04 7
11 Ortega, Melissa 6 RMSC-PV NT 53.13 6
12 Wells, Allison P 6 CUBU-PV 54.54 54.09 5
13 VU, Catherine M 7 SEA DEVILS-PV 1:07.13 54.89 4
14 Nassetta, Kirby M 7 CUBU-PV 1:09.99 55.08 3
15 Yang, Michelle 7 RMSC-PV 54.45 55.09 2
16 Exum, Aliyah I 7 DCPR-PV 51.32 55.37 1
17 Dost, Lauren E 6 CUBU-PV NT 55.53
18 Rusby-Wood, Kayla 7 YORK-PV 52.52 57.10
19 Meyer, Gwyneth R 7 RMSC-PV NT 57.13
20 Sturm, Shelby N 7 CUBU-PV 55.09 59.34
21 Schwartz, Julia A 7 PM-PV NT 59.79
22 Sullivan, Laura F 7 MACHINE-PV 1:04.92 1:03.25
23 Au, Katherine Z 7 FISH-PV 1:04.91 1:03.37
24 Tam, Stephanie K 7 RMSC-PV NT 1:07.41
25 Epps, Elon H 6 DCPR-PV 1:31.43 1:08.71
26 Neubig, Theresa M 6 FISH-PV NT 1:09.87
27 Cullather, Erin E 7 FISH-PV NT 1:10.20
28 Tolbert, Sabrina 6 HACC-PV 1:09.16 1:13.00
29 Ross, Antoinee D 6 DCPR-PV 1:01.20 1:17.90
-- Venetianer, Anna V 7 FISH-PV NT DQ
-- Ferris, Brenna R 7 JFD-PV NT DQ
-- Mattingly, Molly M 7 SEA DEVILS-PV NT DQ
-- Taggart, Delaney K 7 SEA DEVILS-PV 50.10 DQ
-- Thiede, Megan C 6 SEA DEVILS-PV 1:19.41 DQ
-- Kulikowski, Tess E 6 CUBU-PV NT DQ
-- Dillon, Maggie M 7 AQUAHOYAS-PV 1:06.84 DQ
-- Lopaczynski, Adria 7 RMSC-PV NT NS
-- Kim, Jennie S 6 FISH-PV NT NS
-- Higginbotham, Kath 7 CUBU-PV NT NS
-- Fox, Mallory R 7 RMSC-PV NT NS
Event 35 Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ares, Natalya M 9 RMSC-PV 35.43 38.59 20
2 Meyer, Charlotte R 9 RMSC-PV 38.42 38.78 17
3 Swarts, Rachel M 9 CUBU-PV 39.86 38.84 16
4 Wei, Laurie 9 RMSC-PV 37.99 39.03 15
5 Dillinger, Natalie 9 PM-PV 39.77 39.70 14
6 Nester, Jane K 9 FGAC-PV 40.48 40.22 13
7 Arai, Jennifer L 9 RMSC-PV 43.05 41.59 12
8 Nassetta, Mason E 9 CUBU-PV 41.70 42.15 11
9 Honnold, Amanda M 9 CUBU-PV 42.79 42.62 9
10 Cantrick, Stephani 9 CUBU-PV 42.24 44.14 7
11 Sheapp, Kylie N 9 FGAC-PV NT 44.32 6
12 Schwartz, Laura F 9 PM-PV NT 44.74 5
13 Jordan, Kelly A 9 JFD-PV 41.69 45.25 4
14 Helt, Olya M 9 JFD-PV 42.63 45.34 3
15 Hixenbaugh, Faye P 9 RMSC-PV 44.55 45.56 2
16 Tjonneland, Ida M 9 RMSC-PV 42.83 45.99 1
17 Gent, Anne E 9 MACHINE-PV 46.44 46.10
18 Grecco, Allison M 9 SEA DEVILS-PV 47.88 46.37
19 Springer, Jessica 9 RMSC-PV 47.74 47.18
20 Degner-Lopez, Jenn 9 CUBU-PV 49.06 47.80
21 Pietrantonio, Sofi 9 FISH-PV 53.31 48.52
22 Sheapp, Kaitlyn F 9 FGAC-PV NT 49.33
23 Grisham, Jewel M 9 JFD-PV 48.62 49.38
24 Nelson, Avery E 9 RMSC-PV 48.57 49.46
25 Murray, Mary Clair 9 RMSC-PV 52.88 49.67
26 Anderson, Mary R 9 AQUAHOYAS-PV 54.43 49.75
27 Wong, Melody T 9 YORK-PV NT 50.01
28 Carlton, Kayla A 9 SEA DEVILS-PV 50.12 50.15
29 Callahan, Bridget 9 RMSC-PV NT 51.46
30 Garcia-McConnell, 9 RMSC-PV 54.37 52.65
31 Stallings, Samanth 9 CUBU-PV 49.50 53.50
32 Earenfight, Emily 9 RMSC-PV 48.99 54.02
33 Anderson, Victoria 9 MACHINE-PV 50.60 54.87
34 Brendsel, Natalie 9 CUBU-PV NT 57.25
34 Kelly, Emily L 9 FISH-PV 56.52 57.25
36 Humphrey, Allison 9 YORK-PV NT 57.93
-- Rhodes, Jackie J 9 CUBU-PV 48.45 DQ
-- Plotnick, Dani M 9 RMSC-PV NT DQ
-- Ferris, Brenna M 9 PM-PV 41.20 NS
-- Loversky, Zoe S 9 RMSC-PV 36.62 NS
-- Williams, Madeline 9 SEA DEVILS-PV 1:09.62 NS
-- Shebat, Melissa J 9 CUBU-PV 41.81 NS
Event 37 Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gould, Audrey K 8 CUBU-PV 16.83 16.31 20
2 Klatzkin, Allie P 8 RMSC-PV 17.44 16.50 17
3 Vincent, Taylor M 8 OCCS-PV 16.53 16.75 16
4 Kellan, Laura F 8 MACHINE-PV 17.07 16.91 15
5 Talwar, Ali K 8 CUBU-PV 19.52 17.50 14
6 Clark, Caroline R 8 RMSC-PV 16.93 17.78 13
7 Cernoch, Chrissy A 8 RMSC-PV 19.32 18.72 12
8 Kellan, Melissa M 8 MACHINE-PV 19.14 18.78 11
9 Hemmer, Zoe K 8 YORK-PV 18.78 18.88 9
10 Layne, Amy E 8 YORK-PV 20.99 18.98 7
11 Murphy, Ryan E 8 HACC-PV 18.96 19.27 6
12 Chouikha, Tatyana 8 RMSC-PV 19.69 19.71 5
13 Graham, Brooke A 8 SEA DEVILS-PV NT 20.03 4
14 Schwartz, Lauren R 8 CUBU-PV 21.20 20.93 2.5
14 Noll, Abigail R 8 RMSC-PV 21.31 20.93 2.5
16 Longosz, Elizabeth 8 FISH-PV 22.13 21.60 1
17 Ferguson, Matty L 8 PM-PV 21.24 21.83
18 Popera, Alexandra 8 RMSC-PV 24.72 22.09
19 Bergen, Sarah J 8 PM-PV 22.50 22.86
20 Hardman, Lily V 8 FISH-PV 23.47 23.12
21 Patalita, Mary M 8 PM-PV 23.45 23.34
22 Padglotis, Aspasia 8 SEA DEVILS-PV 24.58 23.37
23 White, Danielle E 8 AQUAHOYAS-PV 34.58 23.56
24 Stonerock, Margare 8 MACHINE-PV 24.45 23.74
25 Wong, Bethany 8 RMSC-PV 30.62 23.83
26 Blockowicz, Anna M 8 RMSC-PV 25.13 23.85
27 Freeman, Amy 8 HACC-PV 28.92 24.40
28 Symmes, Priscilla 8 YORK-PV 24.56 24.49
29 Newman, Willow B 8 RMSC-PV 25.11 24.51
30 Howell, Madison S 8 HACC-PV NT 24.53
31 Bishop, Mary B 8 CUBU-PV 25.92 25.43
32 Neubig, Katie M 8 FISH-PV 27.21 25.93
33 Kolb, Taylor A 8 CUBU-PV 31.10 26.02
34 Levy, Jessica C 8 CUBU-PV 28.79 26.06
35 Orleans, Leigh A 8 CUBU-PV NT 26.24
36 Osgood, Kelli E 8 CUBU-PV 25.16 27.96
-- Pedersen, Amanda K 8 CUBU-PV 23.22 DQ
-- Ross, Kelsey M 8 YORK-PV 28.68 NS
-- Peress, Marli L 8 MACHINE-PV 19.32 NS
-- Amer, Yasmeen M 8 CUBU-PV 23.17 NS
-- Kim, Julie 8 FISH-PV NT NS
-- Neuberger, Madelin 8 SEA DEVILS-PV 27.51 NS
Event 39 Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Guiton, Tessa C 7 RMSC-PV 19.30 19.15 20
2 Kannan, Sarah H 7 RMSC-PV 22.30 20.34 17
3 Murphy, Carolyn M 7 PM-PV 23.19 22.91 16
4 Sun, Scarlett 7 RMSC-PV 24.65 23.01 15
5 Ashley, Sarah K 7 SEA DEVILS-PV NT 23.15 14
6 Kirsch, Sydney T 6 RMSC-PV 27.81 23.32 13
7 Ortega, Melissa 6 RMSC-PV 22.22 23.50 12
8 Scott, Kristen L 7 RMSC-PV 23.63 23.81 11
9 Exum, Aliyah I 7 DCPR-PV 29.49 23.93 9
10 Bejean, Alexandra 7 RMSC-PV 24.16 24.03 7
11 Rusby-Wood, Kayla 7 YORK-PV 27.12 24.09 6
12 Kenis, Samantha 7 HACC-PV 26.07 24.87 5
13 Nassetta, Kirby M 7 CUBU-PV NT 25.31 4
14 Kasner, Stephanie 7 JFD-PV 27.27 25.43 3
15 Giaquinto, Olivia 6 FISH-PV 25.59 25.46 2
16 Burnett, Michelle 7 PM-PV 23.99 25.65 1
17 Dost, Lauren E 6 CUBU-PV 23.98 25.74
18 Chouikha, Jamira S 6 RMSC-PV 27.56 26.04
19 Taggart, Delaney K 7 SEA DEVILS-PV 24.74 26.40
20 VU, Catherine M 7 SEA DEVILS-PV 32.94 26.71
21 Dworkin, Madeleine 7 AQUAHOYAS-PV NT 26.84
22 Ginieczki, Karly 7 HACC-PV NT 27.03
23 Koo, Minji 7 FISH-PV NT 27.18
24 Ledecky, Katie G 7 CUBU-PV 37.93 27.21
25 Swarts, Catherine 7 CUBU-PV 31.87 27.74
26 Branham, Alexandra 7 YORK-PV 36.41 29.45
27 Schwartz, Julia A 7 PM-PV 31.07 30.46
28 Dillon, Maggie M 7 AQUAHOYAS-PV NT 30.50
29 VU, Cynthia M 7 SEA DEVILS-PV NT 31.47
30 Li, Jenny 6 CUBU-PV NT 33.66
31 Nelson, Perri F 6 RMSC-PV 42.73 33.72
32 Thiede, Megan C 6 SEA DEVILS-PV 40.30 33.87
-- Yang, Michelle 7 RMSC-PV NT DQ
-- Norringer, Jessica 6 SEA DEVILS-PV NT DQ
-- Kulikowski, Tess E 6 CUBU-PV NT DQ
-- Tolbert, Sabrina 6 HACC-PV 38.73 DQ
-- Carlton, Holly N 6 SEA DEVILS-PV NT DQ
-- Epps, Elon H 6 DCPR-PV 39.87 DQ
-- Ross, Antoinee D 6 DCPR-PV 32.42 DQ
-- Spak, Katie A 7 RMSC-PV NT NS
-- Garcia-Prado, Laur 7 RMSC-PV NT NS
-- Lopaczynski, Adria 7 RMSC-PV 26.66 NS
-- Fox, Mallory R 7 RMSC-PV 27.59 NS
-- Bennett, Sophie M 6 YORK-PV 38.56 NS
Event 41 Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Levy, Yaly 9 RMSC-PV 40.27 39.15 20
2 Wei, Laurie 9 RMSC-PV 41.44 41.93 17
3 Cason, Molly P 9 RMSC-PV 42.30 42.06 16
4 Hixenbaugh, Faye P 9 RMSC-PV 42.36 42.31 15
5 Cantrick, Stephani 9 CUBU-PV 42.55 43.04 14
6 Ares, Natalya M 9 RMSC-PV 43.98 44.45 13
7 Meyer, Charlotte R 9 RMSC-PV 46.41 44.87 12
8 Walden, Sarah V 9 MACHINE-PV 49.03 46.09 11
9 Degner-Lopez, Jenn 9 CUBU-PV 46.32 46.81 9
10 Rhodes, Jackie J 9 CUBU-PV 47.15 46.98 7
11 Larkworthy, Sarah 9 FISH-PV 48.41 47.25 6
12 Earenfight, Emily 9 RMSC-PV 44.53 47.87 5
13 Carlton, Kayla A 9 SEA DEVILS-PV 49.31 48.53 4
14 Ruttenberg, Caroli 9 SEA DEVILS-PV 51.45 48.65 3
15 Pietrantonio, Sofi 9 FISH-PV 50.40 48.81 2
16 Stallings, Samanth 9 CUBU-PV 52.51 49.06 1
17 Honnold, Amanda M 9 CUBU-PV 49.10 49.65
18 Murray, Mary Clair 9 RMSC-PV 52.34 49.87
19 Sheapp, Kylie N 9 FGAC-PV NT 50.18
20 Sarman, Ann C 9 CUBU-PV 49.51 50.44
21 Warren, Kelsey E 9 JFD-PV 56.08 50.93
22 Bolger, Madelyn L 9 CUBU-PV NT 50.95
23 Jordan, Kelly A 9 JFD-PV 50.15 51.50
24 Callahan, Bridget 9 RMSC-PV 51.27 51.78
25 Gent, Anne E 9 MACHINE-PV 53.26 52.37
26 Vizek, Holly M 9 CUBU-PV 58.77 52.43
27 Brendsel, Natalie 9 CUBU-PV 56.55 52.62
28 Schwartz, Laura F 9 PM-PV 57.75 52.75
29 Burger, Alexandra 9 CUBU-PV 57.28 53.94
30 Bates, Hannah 9 CUBU-PV NT 54.34
31 Wirtz, Kathryn R 9 YORK-PV 56.31 54.46
32 Hicks, Amanda C 9 CUBU-PV 54.22 54.56
33 Capp, Kimberlee L 9 FISH-PV 49.97 54.62
34 Helt, Olya M 9 JFD-PV 55.10 55.12
35 Allegra, Marissa A 9 RMSC-PV 52.67 55.34
36 Gleason, Colleen M 9 YORK-PV 55.31 55.92
37 Anderson, Victoria 9 MACHINE-PV 56.60 56.04
38 McDonough, Megan M 9 RMSC-PV 59.59 56.08
39 Kousen, Amanda T 9 MACHINE-PV 1:01.09 56.34
40 Kirk, Hannah 9 HACC-PV 58.63 57.46
41 Pontius, Darby R 9 SEA DEVILS-PV 58.79 57.84
42 Vayer, Torey R 9 JFD-PV 58.90 58.80
43 Sturm, Micaela L 9 CUBU-PV 57.72 1:00.03
44 Wong, Melody T 9 YORK-PV NT 1:00.34
45 Plotnick, Dani M 9 RMSC-PV 1:03.53 1:03.96
-- Zegarra-Schmidt, N 9 RMSC-PV NT DQ
-- Gallisa, Lauren M 9 FISH-PV 50.67 DQ
-- Sullivan, Margret 9 RMSC-PV NT DQ
-- King, Kylie M 9 PM-PV 1:00.49 DQ
-- Kincaid, Stephanie 9 RMSC-PV NT DQ
-- Shebat, Melissa J 9 CUBU-PV 47.12 NS
-- Sennett, Emily E 9 CUBU-PV 50.91 NS
-- Palmer, Kelly M 9 CUBU-PV 51.04 NS
-- Jefferies, Courtne 9 RMSC-PV NT NS
-- Ferris, Brenna M 9 PM-PV 44.99 NS
-- Williams, Madeline 9 SEA DEVILS-PV 1:08.19 NS
-- Mejia, Meghan R 9 AAC-PV 49.63 NS
-- Hamilton, Moira K 9 AQUAHOYAS-PV 1:00.24 NS
-- Saraf, Sonica 9 FISH-PV 55.67 NS
-- Semple, Sarah E 9 JFD-PV 54.80 NS
-- Peyton, Frances C 9 CUBU-PV 56.66 NS
-- Loversky, Zoe S 9 RMSC-PV 47.65 NS
Event 43 Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Talwar, Ali K 8 CUBU-PV 45.69 45.28 20
2 Bergen, Sarah J 8 PM-PV 44.77 45.87 17
3 Clark, Caroline R 8 RMSC-PV 46.33 46.46 16
4 HU, Janet Y 8 CUBU-PV 46.49 48.12 15
5 Vincent, Taylor M 8 OCCS-PV 48.73 48.66 14
6 Noll, Abigail R 8 RMSC-PV 49.05 49.12 13
7 Gouterman, Hope 8 RMSC-PV 49.66 49.62 12
8 Ferguson, Matty L 8 PM-PV 48.43 50.26 11
9 Graham, Brooke A 8 SEA DEVILS-PV 56.61 50.51 9
10 Layne, Amy E 8 YORK-PV 56.11 52.15 7
11 Schwartz, Lauren R 8 CUBU-PV 50.80 52.53 6
12 Parry, Rochelle M 8 RMSC-PV 53.19 53.40 5
13 Bishop, Mary B 8 CUBU-PV 54.82 54.18 4
14 Patalita, Mary M 8 PM-PV 53.16 54.28 3
15 Callahan, Erin S 8 FISH-PV 52.95 54.33 2
16 Popera, Alexandra 8 RMSC-PV 52.83 55.21 1
17 Symmes, Priscilla 8 YORK-PV 54.03 55.62
18 Freeman, Amy 8 HACC-PV 1:01.35 56.18
19 Stonerock, Margare 8 MACHINE-PV 59.46 56.34
20 Welch, Jennifer M 8 RMSC-PV 56.49 56.81
21 Marsan, Julia F 8 FISH-PV 59.72 57.31
22 Welch, Jeanette M 8 RMSC-PV 1:12.76 57.50
23 Kresloff, Sara Ros 8 RMSC-PV 1:04.01 1:02.07
24 Smith, Anna 8 MACHINE-PV 1:17.84 1:02.43
25 Miller, Kristen I 8 CUBU-PV 1:04.06 1:02.59
26 Longosz, Elizabeth 8 FISH-PV 1:00.48 1:03.19
27 Cimino, Hazel M 8 FISH-PV NT 1:03.37
28 Howell, Madison S 8 HACC-PV 1:10.96 1:03.72
29 Leviton, Hailey L 8 FISH-PV 1:05.02 1:05.27
30 Gokhale, Sanyukta 8 RMSC-PV 1:06.22 1:08.58
31 Levy, Jessica C 8 CUBU-PV 1:05.03 1:14.59
-- Liu, Evi W 8 RMSC-PV NT DQ
-- Humphrey, Megan F 8 YORK-PV NT DQ
-- Van Aartrijk, Lexy 8 CUBU-PV NT DQ
-- Newman, Willow B 8 RMSC-PV NT DQ
-- Goel, Dikssha 8 FISH-PV NT NS
-- Neuberger, Madelin 8 SEA DEVILS-PV 1:17.46 NS
-- Peress, Marli L 8 MACHINE-PV 57.34 NS
-- Carro, Annie M 8 FISH-PV NT NS
-- Ross, Kelsey M 8 YORK-PV 1:03.70 NS
Event 45 Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kannan, Sarah H 7 RMSC-PV 1:00.25 48.41 20
2 Ashley, Sarah K 7 SEA DEVILS-PV 57.08 52.68 17
3 Kasner, Stephanie 7 JFD-PV NT 52.75 16
4 Bejean, Alexandra 7 RMSC-PV 51.82 54.24 15
5 Swarts, Catherine 7 CUBU-PV 58.49 55.76 14
6 Ferris, Brenna R 7 JFD-PV 57.09 55.78 13
7 Kenis, Samantha 7 HACC-PV NT 58.06 12
8 Yang, Michelle 7 RMSC-PV 1:03.63 58.59 11
9 Ledecky, Katie G 7 CUBU-PV NT 1:02.05 9
10 Shifflett, Kimberl 7 MACHINE-PV 1:02.59 1:02.71 7
11 Sun, Scarlett 7 RMSC-PV 57.77 1:03.78 6
12 Ginieczki, Karly 7 HACC-PV 1:06.53 1:07.09 4.5
12 Sullivan, Laura F 7 MACHINE-PV 1:06.10 1:07.09 4.5
14 Neubig, Theresa M 6 FISH-PV 1:14.02 1:07.25 3
15 Cullather, Erin E 7 FISH-PV 1:11.88 1:08.62 2
16 Sturm, Shelby N 7 CUBU-PV 1:04.26 1:10.57 1
17 Venetianer, Anna V 7 FISH-PV NT 1:14.91
18 Branham, Alexandra 7 YORK-PV 1:12.80 1:15.53
19 VU, Cynthia M 7 SEA DEVILS-PV NT 1:18.65
20 Wells, Allison P 6 CUBU-PV 1:14.61 1:21.59
21 Nelson, Perri F 6 RMSC-PV 1:28.07 1:30.34
-- Au, Katherine Z 7 FISH-PV 1:11.35 DQ
-- Murphy, Carolyn M 7 PM-PV NT DQ
-- Dworkin, Madeleine 7 AQUAHOYAS-PV 1:14.00 DQ
-- Carlton, Holly N 6 SEA DEVILS-PV NT DQ
-- Norringer, Jessica 6 SEA DEVILS-PV NT DQ
-- Kim, Jennie S 6 FISH-PV NT NS
-- Bennett, Sophie M 6 YORK-PV 1:15.27 NS
-- Garcia-Prado, Laur 7 RMSC-PV NT NS
-- Higginbotham, Kath 7 CUBU-PV 1:03.43 NS
Event 47 Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Levy, Yaly 9 RMSC-PV 1:19.64 1:20.37 20
2 Wei, Laurie 9 RMSC-PV 1:26.36 1:23.43 17
3 Ares, Natalya M 9 RMSC-PV 1:23.16 1:25.78 16
4 Swarts, Rachel M 9 CUBU-PV 1:33.64 1:28.21 15
5 Kincaid, Stephanie 9 RMSC-PV 1:32.57 1:28.75 14
6 Cason, Molly P 9 RMSC-PV 1:24.54 1:31.26 13
7 Walden, Sarah V 9 MACHINE-PV 1:35.54 1:32.90 12
8 Hixenbaugh, Faye P 9 RMSC-PV 1:38.01 1:33.57 11
9 Tjonneland, Ida M 9 RMSC-PV 1:39.54 1:34.59 9
10 Cantrick, Stephani 9 CUBU-PV 1:32.52 1:35.50 7
11 Degner-Lopez, Jenn 9 CUBU-PV 1:39.02 1:36.04 6
12 Sarman, Ann C 9 CUBU-PV 1:35.00 1:36.68 5
13 Honnold, Amanda M 9 CUBU-PV 1:41.39 1:37.15 4
14 Nester, Jane K 9 FGAC-PV 1:33.90 1:37.31 3
15 Larkworthy, Sarah 9 FISH-PV 1:47.96 1:37.62 2
16 Dillinger, Natalie 9 PM-PV 1:44.30 1:37.84 1
17 Murray, Mary Clair 9 RMSC-PV 1:37.91 1:38.00
18 Severin, Mary A 9 HACC-PV 1:41.89 1:38.69
19 Helt, Olya M 9 JFD-PV 1:41.84 1:39.00
20 Warren, Kelsey E 9 JFD-PV 1:44.75 1:39.59
21 Gent, Anne E 9 MACHINE-PV 1:48.16 1:39.96
22 Sheapp, Kylie N 9 FGAC-PV NT 1:40.40
23 Pietrantonio, Sofi 9 FISH-PV 1:43.30 1:40.50
24 Schwartz, Laura F 9 PM-PV 1:48.10 1:40.78
25 Grisham, Jewel M 9 JFD-PV 1:42.51 1:41.05
26 Gallisa, Lauren M 9 FISH-PV NT 1:41.43
27 Rhodes, Jackie J 9 CUBU-PV 1:42.53 1:41.59
28 Nelson, Avery E 9 RMSC-PV 1:48.00 1:42.10
29 Chamberlain, Megha 9 RMSC-PV 1:56.21 1:42.46
30 Ruttenberg, Caroli 9 SEA DEVILS-PV NT 1:42.87
31 Sheapp, Kaitlyn F 9 FGAC-PV NT 1:43.53
32 Callahan, Bridget 9 RMSC-PV 1:44.55 1:44.65
32 Vizek, Holly M 9 CUBU-PV 1:46.40 1:44.65
34 Wirtz, Kathryn R 9 YORK-PV 2:06.56 1:45.31
35 Bates, Hannah 9 CUBU-PV 1:48.24 1:45.53
36 Burger, Alexandra 9 CUBU-PV 1:50.18 1:46.15
37 Wong, Melody T 9 YORK-PV 1:51.56 1:48.39
38 Hicks, Amanda C 9 CUBU-PV 2:03.42 1:48.53
39 Anderson, Victoria 9 MACHINE-PV 1:43.17 1:49.43
40 Kelly, Emily L 9 FISH-PV NT 1:49.53
41 Lathrop, Emily M 9 RMSC-PV 1:49.97 1:49.96
42 Plummer, Brogan H 9 CUBU-PV NT 1:52.09
43 Humphrey, Allison 9 YORK-PV 1:45.00 1:54.41
44 Sturm, Micaela L 9 CUBU-PV 1:52.75 1:55.40
45 Garcia-McConnell, 9 RMSC-PV NT 1:56.43
46 King, Kylie M 9 PM-PV 2:06.73 1:57.03
47 Kousen, Amanda T 9 MACHINE-PV 2:03.47 2:05.83
-- Allegra, Marissa A 9 RMSC-PV 1:53.79 DQ
-- Anderson, Mary R 9 AQUAHOYAS-PV NT DQ
-- Loversky, Zoe S 9 RMSC-PV 1:29.27 NS
-- Ferris, Brenna M 9 PM-PV 1:26.82 NS
-- Saraf, Sonica 9 FISH-PV NT NS
-- Shebat, Melissa J 9 CUBU-PV 1:30.98 NS
-- Semple, Sarah E 9 JFD-PV 1:54.74 NS
-- Hamilton, Moira K 9 AQUAHOYAS-PV NT NS
-- Williams, Madeline 9 SEA DEVILS-PV 2:12.35 NS
-- Bennett, Katie B 9 YORK-PV 1:31.47 NS
-- Peyton, Frances C 9 CUBU-PV 1:56.52 NS
-- Capp, Kimberlee L 9 FISH-PV 1:45.75 NS
-- Mejia, Meghan R 9 AAC-PV 1:38.66 NS
-- Palmer, Kelly M 9 CUBU-PV 1:50.38 NS